top of page

Kelio sąnario skausmas

Kelio sąnario skausmas – vienas dažniausių nusiskundimų.

Kelis yra vienas iš stambiausių ir sudėtingiausios sandaros sąnarių. Jis atlieka svarbias biomechanines funkcijas – jo dėka mes galime eiti, bėgti, atlikti šuolius.

Kelis reikalingas ir romantiškomis akimirkomis ❤️

Kelio sąnario stabilumas priklauso nuo jį supančių raumenų bei raiščių jėgos ir veikimo. Taip pat svarbų vaidmenį užtikrinant kelio funkcijas atlieka kelio sąnarinius paviršius dengianti kremzlė.

Yra nustatyta, kad net 67% atvejų, atliekant su kitais kelio sąnario pažeidimais susijusias artroskopines operacijas, yra randami įvairaus laipsnio kremzlės pažeidimai.

Kremzlės vientisumo pažeidimas dažniausiai būna besimptomis, tačiau gali atsirasti ir įvairūs nespecifiniai simptomai: - vidutinio intensyvumo skausmas, kurio dažniausiai pacientas negali tiksliai lokalizuoti; - judesių apribojimas dėl sinovijinio skysčio sąnaryje susikaupimo; - keturgalvio šlaunies raumens masės ir jėgos sumažėjimas; - vieno ar abiejų šlaunikaulio krumplių ir sąnario linijos jautrumas čiuopiant; - kelio sąnario strigimas, panašus į atsirandantį plyšus meniskui; - pakinklio srities cista; - kelio sąnario krepitacija (traškesys).

Esant nuolatiniams kremzlės defektams ir nesistengiant atgauti geros sąnario funkcijos, palaipsniui išsivysto osteoartritas, o tai gali lemti kelio sąnario endoprotezavimą ateityje.

Kineziterapija gali užkirsti kelią kremzlės pažeidimų progresavimui, sąnarį supančių raumenų nusilpimui. Pagrindiniai kineziterapijos tikslai – užtikrinti palankias sąlygas kremzlinio audinio struktūros atgavimui, adaptacijai, sumažinti skausmą, didinti kelio sąnario paslankumą ir kojos jėgą.

Labai svarbu, kad tokiais atvejais kineziterapija būtų individuali, sudarytos gijimui reikalingos sąlygos, palaipsniui didinamos apkrovos bei vykdoma nuolatinė komunikacija tarp kineziterapeuto ir paciento.

Žymės:

Aktualu
Paskutinės naujienos
Archyvas
Ieškoti pagal žymes
Sekite mūsų naujienas
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page